GAZİANTEP’TE KONUT SORUNU KALICI OLARAK ÇÖZÜLECEK

| Haberler

TOKİ BAŞKANI TURAN, 50 BİN KONUTLUK PROJE İÇİN GAZİANTEP’E GELİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in davetlisi olarak Gaziantep’e gelecek olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, belediye tarafından kentteki konut sıkıntısını gidermek için yapılacak 50 bin konutluk projenin lansmanını yapacak.

Göreve geldiği günden beri hayatın her alanında sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Fatma Şahin, son dönemde şehrin gelişmesi ve göçle beraber artan konut sıkıntısını gidermek için  50 bin konutluk proje hazırladı.

İlk etapta Güzelyurt ile Kızılhisar’da yapımına başlanan ve Organize Sanayi Bölgesinde devam edecek konut çalışmalarıyla hayata geçirilen projenin lansmanını TOKİ Başkanı Turan ve Başkan Şahin yapacak.

21 Ekim Çarşamba günü şehre gelecek Turan, Gazianteplilere konut projesini anlatacak.

Turan, bir gazeteye yaptığı açıklamada ise Gaziantep’e 5 yıl içerisinde 60 bin  konut yapılacağı müjdesini verdi.

“Günlük tedbirlerle geçiştirilemeyeceğini gördük, Bakanlıklarla görüştük, 3-4 ayda hızlıca planlama çalışmalarını yaptık ve 5 yıl içerisinde 60 bin konutu hayata hızlıca geçireceğiz” diyen Turan, “Antep’in içinde 250-300 bin nüfuslu bir şehir olacak. Planlama çalışmalarına başladık. Gelecek hafta projenin lansmanını yapacağız. Burası arz sorununun en çok olduğu yer. Antep’te konut sorununa kalıcı çözüm üreteceğiz” dedi.

Comments are closed.