Gece Boyu Devam Eden Kar Yağışı Sonrası Sokak Hayvanlarını Besledik

| Haberler

GECE BOYU DEVAM EDEN YOĞUN KAR YAĞIŞI SONRASI SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİK

Gece boyu sahada devam eden kar temizleme çalışmalarının ardından bugün sabah saatlerinde de Erikçe Ormanı’nda yer alan sokak hayvanları besleme noktalarını ziyaret ettim.

Gaziantep’te dün gece saatlerinden itibaren aralıksız devam eden kar yağışı dolayısıyla sürdürülen karla mücadele çalışmalarına katıldım. Sabahın ilk ışıklarına kadar sahada incelemeler ve ekip toplantıları ile eşlik ettim. Bugün sabah saatlerinde ise sokak hayvanlarının beslenme noktalarını inceleyerek kar mesaisine devam ettim.

BÜYÜKŞEHİR OLARAK SOKAK HAYVANLARI İÇİN YEMLERİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ

“En önemli şey mamayı kendimizin üretmesiydi. Şu an hazır mama kullanmıyoruz. Mama makinesi aldık. Şu an fabrikalardaki yemeklerin, MSM’lerdeki (Mutfak Sanatları Merkezi) kalan yemeklerimizin hepsini makineye gönderiyoruz. Gördüğünüz gibi içinde kelle paçanın da olduğu ve bütün sebzenin olduğu özel bir mama var. Kedi, köpekler de bu mamanın tadını hazır mamadan daha çok beğeniyorlar. Özellikle bunu bu dönem yeni başardık. Günde 1 ton mama üretiyoruz. Ürettiğimiz mamaları da arkadaşlarımız besleme noktalarına tek tek dağıtıyorlar. Karda kışta kedi, köpek, kuş hepsi bize emanet. Emanetin hakkını vermek için de büyük bir ekip var şu anda. Celal Başkanın başkanlığında bir dağıtım organizasyonu var. Allah’ın izniyle hiç kimse aç kalmadan, açıkta kalmadan, en az zararla bu kardan çıkacağız. O yüzden besleme noktalarımızı şu anda yerinde gezerek inceliyoruz.”

KENTİN SİMGELERİNDEN KIRKAYAK PARKI’NDAKİ KUŞLARI UNUTMADIK

Erikçe hayvan besleme noktalarının ardından Kırkayak Parkı’nda kuş besleme noktasına da ziyarette ederek, kuşlara yem attım. Kartopu oynayan çocuklar ve ailelerinin yılın kar anısına eşlik ettim. Kar topu oynadıktan sonra çocuklara ücretsiz hayvanat bahçesi giriş kartları armağan ettim.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Comments are closed.