Geleceğimiz İçin Bez Torba Kullanıyoruz

| Haberler

Güzel dünyamız bizlere emanet edilen şahane bir sistem. Mükemmel bir uyum ve ahengin söz konusu olduğu bir eko sistemimiz var. Soluduğumuz hava, içtiğimiz ve temizliğimizi sağladığımız su kaynakları, besinlerimizi elde ettiğimiz topraklarımız, denizlerimiz olmadan hayatımızı idame ettiremeyeceğimizi biliyoruz. Hayatımızı sağlıkla sürdürebilmek için, bize bahşedilen bu nimetlere gözümüz gibi bakmak ve korumak zorunda olduğumuz da yadsınamaz bir gerçek.

Mevcut yapıya zarar vermeden, bize bırakılan emanetleri çocuklarımıza, torunlarımıza eksiksiz bırakmaya onlara da yaşayabilecekleri ve bizden aldıklarını daha da ileriye taşıyabilecekleri yaşam alanları bırakmaya özen göstererek büyüme ve gelişme yollarını araştırmanın hepimizin öncelikli görevlerinden bir tanesi olduğunu düşünüyorum.

Bu nedenle Saygıdeğer Hanımefendi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen “Sıfır Atık” gibi projeleri çok önemsiyor ve naçizane destekliyoruz.  2019 yılı itibariyle hayata geçen naylon poşet kullanımı kısıtlamasının da geleceğimiz için güven veren bir düzenleme olduğuna  inanıyorum. Uygulamaya destek vermek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 600 bin adet bez torbayı vatandaşlarımıza dağıtacağız.

“Yükselen Gaziantep” kampanyası ile diğer illere öncülük ve geleceğimize yatırım yapıyoruz.

Comments are closed.