“Gelin Etmeyin” Dedik, 41 Kızımızı Eğitime Kazandırdık

| Haberler

Dünyanın birçok ülkesinde halen güncel bir sorun olan çocuk yaşta evlilikler maalesef ülkemizin bazı bölgelerinde de görülmeye devam ediyor. Çeşitli nedenler ile çocuk yaşta evliliğe zorlanan kızlarımız sonrasında çok ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalıyorlar.

Geleceğe yürüyen Türkiye’de bu sorunun çözümü için işe kendi şehrimizden başlayalım, elimizden geleni önce biz yapalım dedik. Küçük yaşta eğitim hayatından koparılarak zorla evlendirilmek istenen kızlarımızı eğitim hayatına kazandırmak için geniş kapsamlı bir proje geliştirdik.

“Gelin Etmeyin, Okula Gönderin” sloganı altında birçok paydaşımız ile başlattığımız çalışmada önceliği toplumsal bilincin artmasına verdik. Eğitim programları, farkındalığı arttırma çalışmaları ve kurduğumuz çağrı merkezi ile işe başladık.

Ne mutlu ki çalışmalarımız kısa sürede meyvesini verdi. 2015 yılı Şubat ayında başladığımız ve bugün uluslararası nitelik kazanan projemiz kapsamında bugüne kadar 41 kız çocuğumuzu zorla evlendirilmekten kurtararak eğitimlerine devam etmelerini sağladık.

41 kızımızın hayatına dokunarak geleceğe dair umutlarının sürmesini sağlamak beni ve çalışma arkadaşlarımı çok mutlu etti. Kızlarımıza çok güveniyoruz, onlar aydınlık yarınlarımız olacaklar…

Detaylı bilgi için: https://gantep.bel.tr/haber/gelin-etmeyin-okula-gonderin-projesi-meyvesini-verdi-6377.html

Comments are closed.