GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

| Haberler

ŞAHİN:”BU COĞRAFYADA BİZİM ‘ALIN TERİNDEN’ BAŞKA BİRŞEYİMİZ YOK”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB, arasında imzalanan protokol kapsamında verilen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ni tamamlayan 180 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ömer Ersoy Kültür Merkezi’ndeki törende, şu anda dünyanın akıllı ve bilgi ekonomisinden bahsettiğini söyledi.

Bilgisini ve aklını kullanan, rekabet dünyasında yerini alan bir dünyada yaşanıldığını vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“O yüzden acımasız bir rekabetin içerisindeyiz, burada ayakta kalabilmek için, istedimiz hedefe ulaşabilmemiz için en önemli şey  ‘bilgi’ sahibi olmak. Bilgi sahibi olmak için de mutlaka eğitime dahil olmak ve hem örgün eğitimin içerisinde mücadele etmek, hem de sertifika programlarına dahil olmak ve bunun bize bıraktığı fırsat eşitliğini mutlaka yakalamak gerekiyor. En önemli şey; her şey beyinde başlıyor. Öz güven çok önemli.”

Girişimciliğin geçmiş ve geleceği birleştiren ve bugünü çok iyi değerlendiren kişiler olarak tanımlayan Şahin, herkesin kabiliyet ve yetenek olarak farklı yaratıldığına işaret ederek, kişinin daha güçlü olduğu alana yönelmesini istedi.

Sürdürülebilirliliğin önemli olduğuna dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

“Şehrin en büyük gücü yetişmiş insan gücü. 550 bin eğitim ordusunda olan genç bir nüfusumuz var. Bu büyük bir nimet, büyük bir fırsat; ama eğitim alabilirlerse, rekabeti yönetebilirlerse, donanımlı, dirençli hale gelebilirlerse.. Aksi takdirde büyük fırsat, nimet dediğimiz bu büyük gücü yeterince kullanamazsak, burada herkes kaybediyor, ülkede, şehirde, aileler de kaybediyor. Bizim doğal gazımız, petrolümüz, madenimiz yok. Bu coğrafyada bizim ‘alın terinden’ başka birşeyimiz yok. Çalışmamız gerekiyor. Tırnak, tırnak mücadele etmemiz gerekiyor. Böyle bir zor coğrafya.”

Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Ünlü de girişimcilere verilen desteğin çok önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kursiyerlere tavsiyelerde bulunan Ünlü, işyerlerinin patronu olarak değil görevlisi olarak çalışmalarını istedi.

Gaziantep KOSGEB Müdürü Sadık Gözek ise girişimcilik eğitimlerinin devam edeceğini bildirerek, KOSGEB’in yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Gözek, Gaziantep’te yıl sonuna kadar 4 bin kişiye girişimcilik eğitimi vermeyi planladıklarını aktardı.

Konuşmaların ardından protokol, kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.

Comments are closed.