GBB Ekiplerimizin Hava Şartları İle Mücadele Çalışmalarını Sahada İnceledim

| Haberler

Gaziantep’te dün gece saatlerinde başlayan, aralıksız olarak devam eden kar yağışı nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) olarak gece boyunca yoğun mesai yaptık. Trafik Koordinasyon Merkezi’nde yöneticiler ve ekip liderleriyle yaptığımız toplantıların yanı sıra sahada da sabah saatlerine kadar süren denetimler yaptım. 155 araç ve 486 personelle sahada karla mücadele çalışması yürüten ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Meteoroloji raporlarına göre dün gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla yeni hafta da sürecek olan kar yağışının olağan hayat akışını aksatmaması için büyükşehir belediyesi ekiplerimiz büyük bir mücadele sürdürüyor. 24 saat aralıksız olarak çalışan ekiplerimiz Trafik Koordinasyon Merkezi’nden yönetilerek, tıkanıklıkların önüne geçiliyor.

486 PERSONEL VE 155 ARAÇLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Kent genelinde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle 486 saha personeli ve 155 araçla vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için ihtiyaçlara cevap vererek olası mağduriyetlerin önüne geçiyoruz. Şehir için toplu taşımada yaşanan gecikmeleri de düşünen GBB ekiplerimiz, görevlendirdiği araçlarla yolda mahsur kalan vatandaşlara ve hastane personellerine ulaşım destek hizmeti veriyor.

Teknik ve sosyal işlerden sorumlu personelleriyle sahada gereksinimleri karşılayan GBB ekiplerimiz, kent merkezindeki trafik akışını sorunsuz sağlamaya çalışmanın yanı sıra çorba ikramları, sokakta kalan vatandaşlara ulaşım desteği, barınma ihtiyacı, sokak hayvanlarının beslenmesi, olası çökme ihtimallerine karşı tedbirler, yaya güvenliği, hasarlardan insanları koruma gibi birçok konuda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. 

EKİPLERİMİZİN ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİM

Kar mücadelesini teknik ve sosyal olarak iki kademede yürüten GBB ekiplerimiz hafta sonu mesaisinde de aralıksız çalışmaya devam edecek.

“Trafik Kontrol Merkezimiz, acil çağrı merkezimiz aracılığıyla tüm birimlerimiz koordineli olarak çalışmaya devam ediyor. Amacımız doğanın en güzel olaylarından biri olan kar yağışının vatandaşlarımızın hayatını olumsuz etkilemeden günlük hayatın devamlılığını sağlamak. Bu anlamda masada veya sahada emek veren tüm ekip arkadaşlarıma, hassasiyetle konuya yaklaşan ve tedbirli davranan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her şartta çalışmaya devam edeceğiz. Umuyorum ki, kar yağışının bereketinden şehrimiz yararlanacaktır.”

ÇALIŞMALAR PLANLI YÜRÜTÜLÜYOR

D-400 Karayolu olmak üzere şehrin ana arterlerini oluşturan cadde ve bulvarlarda trafik akışında bir sıkıntı yaşanmaması için yağış öncesinden başlayarak tuzlama, solüsyon işlemleri ve yağışla birlikte küreme işlemleri yapan GBB ekiplerimiz, olası buzlanma tehlikesine karşı da teyakkuz halinde bekliyor. Çalışmalar çerçevesinde kaldırım ve üst geçitler yaya kullanımının güvenli hale gelmesi için düzenli aralıklarla temizleniyor.

TEKNİK ÇALIŞMALARA SOSYAL ÇALIŞMALAR DA EŞLİK EDİYOR

Ana arterlerde sürdürülen kar temizleme çalışmaların yanı sıra vatandaşın konaklama, gıda ve kıyafet ihtiyacına da cevap veren GBB’nin saha görevlileri sosyal çalışmaları da sürdürüyor. Yağıştan dolayı gecikme ihtimali olan toplu ulaşım ve tramvaylara destek olarak GBB’nin araçları vatandaşlar için belirsiz aralıklarla ulaşım hizmeti veriyor.

SOKAK HAYVANLARININ BARINMA, MAMA VE TEDAVİ İHTİYAÇLARI GİDERİLİYOR

GBB’ye bağlı Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığı ekipleri de şehrin merkezinde ve dışında konumlandırdığı besleme noktalarında hayvanların besin ve barınma ihtiyacını gideriyor, kardan etkilenen sokak hayvanlarının tedavisini yapıyor.

Ayrıntılar için tıklayınız.

Comments are closed.