HEMŞERİ DERNEKLERİ FESTİVALDE BULUŞUYOR

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesie tarafından bu sene 5’incisi düzenlenecek olan “Hemşeri Dernekleri Festivali” için ön çalışmalar yapılıyor.

Şehirde bulunan hemşeri dernekleri temsilcileri ile festival öncesi bir araya gelerek fikir alış verişinde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Biz bu festviali şehrin gökkuşağı olarak görüyoruz” dedi.

Meclis Salonunda yaklaşık 100 hemşeri derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Şahin, burada temsilcilerden gelen istek, talep ve önerileri not aldı. Çalışma arkadaşları daha iyi bir festival yapmak için çalışacaklarını aktaran Şahin, “Bu kentin gelişmesinde, büyümesinde sizlerinde emekleri var. Eskiden 3 merkez ilçeye bakıyorduk. Ama şimdi 9 ilçe ve köyler ile Gaziantep’in tüm sınırlarına hizmet veriyoruz. Bu da bizim kendi içimizde yapılanmaya, güçlenmeye ve hızlı bir şekilde sorunların çözümlenmesini sağlacak düzenlemeler ihtiyaç doğuruyor. İlk 6 ayımız hemşerilerimizin talep, istek ve önerilerini dinlemekle geçti” şeklinde konuştu.

Hemşeri Dernekleri festivalinin aslında bu şehrin gücünü, sevgisini ve kardeşliğini ortaya koyduğunu ifade eden Şahin, bu birlikteliğin aynı zamanda Gaziantep’in çeşitliliğini ve zenginliğini de oraya koyduğunu kaydetti.

“Bu festivali şehrimizin gökkuşağı olarak görüyoruz” diyen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Güzelliği o renklerin herbirinden kaynaklanıyor. Bunu birlik ve beraberliğe dönüştürmek, beraberliğimiz, gücümücü nasıl kuvvetlendirebiliriz gibi çalışmalar yapmalıyız. Bir sonrasında, bir öncesinin eksikleri varsa gidermek, bir yanlışı varsa düzeltmek lazım. Bu seneki festival ile ilgili iki kez toplantı yaptı. Eksiklerimizi ve yanlışlarımızı görmek istiyoruz. Sizlerden gelen talep ve istekleri değerlendirmek isityoruz.”

Şahin, çalışma arkadaşları ile birlikte katıldığı toplantıda; dernek temsilcilerinden gelen talep ve istekleri tek tek not aldırdı.

Dernek temsilcileri ise genel anlamda tanıtım adına sponsor ve dernek için mekan sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdiler. Parkların içinde kendilerine 50–60 metre alanda birer lokal veya dernek idari yönetim yerinin verilmesini talep eden dernek temsilcilerine Başkan Şahin, “Parkların çoğu ilçe belediyelerinin bünyesinde. Onun için bu talebinizi ilçe belediye başkanları ile ayrı görüşmek lazım. Ama yine bu konuda biz de bir çalışma yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Festivalin 21–24 Mayıs tarihleri arasında Festival Park’ta yapılacağı belirtildi.

Comments are closed.