“HOŞ GELDİN MİNİK BEBEK” PROJESİ İLÇELERDE

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 1 yıl önce taşra ilçelerinde başlattığı “Hoş Geldin Minik Bebek” projesi hizmet vermeye devam ediyor. Sadece taşra ilçelerinde yapılan proje çerçevesinde yeni doğum yapan annelere bebeğin ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir hediye paketi veriliyor.

Önceki gün Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katılımları ile Araban’da “Hoş Geldin Minik Bebek” projesi çerçevesinde aileler ziyaret edildi. Arabanlı Doğan ailesini evinde ziyaret eden Şahin, bir aylık Ayşegül Doğan’a yarım altın hediye etti. Anne Çiğdem Doğan ile sohbet eden ve mali durumunu soran Şahin’in projenin ailelere az da olsa katkı sağladığını kaydetti.

İlçelerde yeni doğum yapan tüm kadınlara “Hoş Geldin Minik Bebek” projesi çerçevesinde birer bebek paketi verildiğini aktaran Şahin, hizmetin diğer ilçelerde de devam ettiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı yetkilileri, geçen yıldan buyana yaklaşık 900 ailenin ziyaret edildiğini ve hediye paketi verildiğini belirttiler.

Comments are closed.