İslahiye’de Köyleri Ziyaret Ettik

| Haberler

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK, ÇİLEK ÜRETİMİ İÇİN DESTEK VERECEĞİZ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak, depremden etkilenen İslahiye’nin yayla köylerinde uygun arsa sahibi çiftçilere çilek üretimi desteği vereceğiz.

Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerden etkilenen, İslahiye ilçesinde bulunan Cevizlidere, Tandır, Yağızlar, Kayabaşı, Hasanlök ve Eseneler Köyü’ne, Gaziantep Valimiz Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve teknik ekiple ziyarette bulunduk.

Köylülerle sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledik. Tarımsal Hizmetler ve Gıda Daire Başkanlığımız, İslahiye Kaymakamlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Tarım İl Müdürlüğü işbirliğinde başlatılacak yeni projemiz olan çilek üretimi desteği hakkında bilgiler verdi.

ÜRETİLEN ÇİLEKLERİ GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN KOOPERATİFLERİ SATIN ALACAK

Proje kapsamında bölgede bulunan yayla köylerinde üretime uygun arazisi ve suyu olan çiftçilerimizin, bin metrekare alanda ekebileceği çilek fidesi ve gübre ihtiyaçlarını karşılayacağız. Çiftçilerin ürettiği çilekleri Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde faaliyet gösteren kooperatiflerimiz satın alacak. 

Depremin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek ve üreticilerimizin zor gününde onlara destek olabilmek için başlattığımız bu projeye, şartları uygun olan çiftçiler muhtarlıklara kayıtlarını yaptırabilecek.

Ayrıntılar için tıklalyınız.

Comments are closed.