İTFAİYECİLERDEN ŞAHİN’E ZİYARET

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli itfaiyeciler Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

İtfaiye Haftası kapsamında gerçekleştirilen ve Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz’ın da eşlik ettiği ziyarette Şahin, itfaiye erlerini kapıda karşılayarak onları selamladı.

Ardından itfaiyecileri makamında kabul eden Şahin, burada yaptığı açıklamada, itfaiye teşkilatının başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, teşekkür etti.

Halkın can ve güvenliğini korumanın en büyük görevleri arasında olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Göz bebeğimiz olan itfaiye teşkilatını her yönden kuvvetlendirmeyi birinci görevimiz olarak baktık. Önce idari olarak kuvvetlendirmemiz gerekiyordu. Teknik personelin alınması ve eğitimli itfaiye mezunu çocukların içeriye alınması çok önemliydi. Bir taraftan pratik tecrübesi olan ustalarımızı koruyup kollarken bir taraftan da bu işin eğitimini almış genç arkadaşlarla filomuzu kuvvetlendirdik. Burada itfaiyeyi makine ekipmanı olarak çok kuvvetlendirdik. Arkadaşlarımızı hangi şehirde, dünyada ne şekilde gelişme var biz bunların hiç birinde geride kalamayız, ne tür eksiğiniz varsa giderelim talimatı verdik. Bunun üzerine makine ekipmanında da bölgenin ve Türkiye’nin en iyileri durumuna geldik.”

Şahin, itfaiye teşkilatının yetişmiş insan gücü, kuvvetli ekipman ile bilgi ve teknolojiyi kullanan, kendini her konuda bilgisel altyapıyla beslemiş bir çalışma grubuyla, eskiye göre daha güçlü olduğunu söyledi.

Gaziantep’in sanayi şehri olduğunu dile getiren Şahin, “Sanayi şehri riski yüksek olan bir şehir demek.Sanayi şehrinde yapılması gerekenler organizedeki altyapı, yapılan çalışmaları da koordinasyonu da eskiye göre çok kuvvetlendirdik” dedi.

Birimin farklı bakış açısıyla kuvvetlenmesi için kadın itfaiyecileri aldıklarını aktaran Şahin, itfaiye erlerinin başarılarının devamını dileyerek, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kadın itfaiyeci Şahin’e çiçek takdim etti.

Comments are closed.