“KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ OLAN BU GÜNLERDE KANDİLLER DAHA DA ÖNEM KAZANMAKTADIR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, insanların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçtiğini söyledi.

Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandiller daha da önem kazanmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar bazen insani duyguların önüne geçmekte, bizleri kötü davranışlara yöneltmektedir. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız.”

Miracın bütün beşeri duygu ve hislerden arınarak temiz bir kulluğa yükseliş olduğunu ifade eden Şahin, kültürümüz ve inancımız için önemli olan Miraç Kandili’nin toplumsal dayanışma, akrabalık ve kardeşlik hukukununun pekiştirilmesine için bir vesile olduğunu vurguladı.

“Muhabbet ve kardeşlik hukukuyla duygularımıza, vicdanlarımıza hükmetmeli; iyiyi, barışı, dostluğu, merhameti yaymak için çalışmalıyız” diyen Şahin, şunları  kaydetti:

“Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesi, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan üzücü olayların, acı ve gözyaşının yerini bu kutlu gün vesilesi ile barış ve huzurun almasını temenni ederim. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Comments are closed.