MARKA CADDE SIRASI KORUTÜRK CADDESİNDE

| Haberler

KORUTÜRK CADDESİNE DE SAĞLIKLAŞTIRMA YAPILIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eskisaray Caddesi ile Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’ndan sonra şimdi de Karşıyaka/Korutürk Caddesi’ni “Cephe ve Kentsel Düzenleme Tasarım Projesi” çerçevesinde düzenleyeceklerini söyledi.

Şahin, bölge esnafı ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda bir öngörüşme yaptı. Esnafın görüş ve düşüncelerini dinleyen Şahin, çalışma arkadaşlarına not aldırarak bölgede yapılacak veya yapılmayacak yenilikleri aktardı.

Esnaftan gelen önerileri önemsediklerini ve buna göre projeyi çalışacaklarını aktaran Başkan Şahin, Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nı yaparken esnaf ile 4–5 kez toplantı yaptıklarını anımsattı. Her ilçenin, her caddenin ve her esnaf grubunun kendisine göre beklentisinin bulunduğunu belirten Şahin, “Korutürk caddesi Şehitkamil’in beyni, aynası. Şehitkamil’de bizim için öyle. Kentimizin en önemli ilçelerinden biri. Onun için esnafta bizim için önemli. Esnafımızın rekabet gücünü arttırmamız lazım. AVM’lere karşı esnafımızın gücün korumamız ve arttırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bu açıdan bakıldığı zaman “marka caddeler” oluşturmak istediklerini vurgulayan Şahin, Sizin memnun olmadığınız işe biz niye yapalım. Çünkü dünyalar kadar para harcıyoruz. O yüzden bu projeyi yaparken sizin görüş ve önerileriniz almak istedik” şeklinde konuştu.

Bir çalışma grubu oluşturduklarını ve bu grubun aldığı kararlar doğrultusunda çalışmaya başlayacaklarını aktaran Şahin, daha sonra Korutürk Caddesi için hazırlanan sunumu mahalle esnafına izletti.

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aslan ise bölgede yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı. Aslan, yaklaşık 20 bin metre kare alanda 196 bina ve 264 dükkanın bulunduğunu ifade etti.

Toplantıda alınan istişare kararı ile proje çalışmasına 2016 yılının Mart ayında başlanması ön görüldü.

Toplantıya Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler ile Büyükşehir ve Şehitkamil Belediyesi’nden ilgili yetkililer katıldı.

Comments are closed.