Miraç Kandili’nin Dualarımızın Kabulüne Vesile Olmasını Dilerim

| Haberler

İslam inancına göre alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed, Miraç gecesi, Allah’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselam’ın rehberliğinde Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükseldi. Bu yükselişin bizim tüm ömrümüze örnekler sunacak manaları var. Her birimiz inanan insanlar için sınırların olmadığını, dualarımızla şekil bulan her bir dileğimizin miraca vardığına inanan insanlarız. Çok zor zamanlar geçiriyoruz. Her birimizin duaları inanıyorum ki bu kutlu gecenin manasıyla miraçta yankılanacaktır. 

Biliyorum ülkemiz, şehrimiz, nerede sıkıntı ve darlık içinde kalmış bir insan varsa herkes için tek yürek halinde dua ediyoruz. Her birimizin bir olmanın, beraber olmanın önemini bir kez daha gördüğü şu manidar günlerde, zorlukları bu birliğin içinde aşmayı öğreniyoruz. Miraç Kandili gibi emsal bir gecenin her birimizin yüreğine esenlikler vereceğini, ferahlığa vesile olacağına yürekten inanıyorum.

Rabbimden dilerim ki bir daha benzer zorlukları, acıları yaşamayalım. Dilerim ki kötü günlerimizdeki bu dayanışmamız ömrümüze yayılsın. Hepimizin hayatında derin izler bırakan 6 Şubat depreminin ardında hayatına sevdiklerinden uzak devam etmek zorunda kalan tüm insanlara, şifa bekleyen tüm depremzedelere, yaralarını sarmaya çalışan her bir insanımıza, zorluklar beraber aşılır diyerek canı gönülden sahada mücadele eden her bir insanımıza rabbim hayırlar versin, gecenin feyzinden yararlanabilmeyi nasip etsin. Rabbim ülkemize, insanımıza bir daha böyle afetler yaşatmasın, kandil gecelerimizin her birini duaları kabul olmuş insanların sevinciyle, iç ferahlığı buluştursun.

Kandil gecenizin dualarımızın kabulüne vesile, günahlarımızın affına bir kapı olmasını dilerim.

Comments are closed.