MUHTARLAR BÜYÜKŞEHİR’DE BULUŞTU

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2016 Ocak Ayı 1.Mahalli Yönetim İstişare Toplantısı yapıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Şahinbey ilçe mahalle muhtarlarıyla bir araya gelindi.

Şahin, toplantıda, hallka hizmet etmenin hakka hizmet olduğunu belirterek, dokunulan her insandan alınan duanın önemli olduğunu söyledi.

Bölgenin ve coğrafyanın zorluğuna işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

“Buna rağmen hamdolsun bugün kendi işimizi yapabilme ortamı, güveni, istikrarı sağlayabiliyorsak, bugün bunları konuşabiliyorsak, burada hepinizin çok büyük emeği var. Bugün Güneydoğu’da yaşananlara, gündemlerine,ilçelerine, mahallelerine ve oradaki muhtarların durumuna baktığınız zaman o kadar çok şükredecek ve ders çıkaracak durumdayız ki… Burada sizin sağlam duruşunuzla biz bunu başardık.Siz sağlam durdunuz, istikametinizi ona göre belirlediniz, hamdolsun 1 Kasım’da yeni bir sayfa açıldı, yeni bir hizmet etme alanı açıldı. 2 yılda 4 seçim hepimizi çok yordu.”

ALAN DARALDIKÇA İŞ ZORLAŞIYOR

Alan daraldıkça işin zorlaştığına dikkati çeken Şahin, muhtarların hem zor hem de kutsal bir iş yaptıklarını aktardı.

Sıkıntı, ihtiyaç, sorunların giderilmesi ve planlamaların yapılması açısından bu tarz toplantıların önemli olduğunu vurgulayan Şahin, herkesin kendi alanı içerisinde işini yaptığı zaman sorunların kolaylıkla çözülebileceğini kaydetti.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz de muhtarların yaşadığı sorun ve sıkıntıları anlattı.

Söz konusu sorunları çözümü noktasında Şahin’den destek isteyen Titiz, ayrıca, muhtarlara TOKİ’den konut verilmesi için de yardım istedi.

Ayrıca Şahin’in daima muhtarların yanında olduğunu belirten Titiz, mahalle muhtar ofislerinin yapılmasındaki katkılarından dolayı Başkan Şahin ve ekibine de teşekkür etti.

Şahin’in Gaziantep’in uluslararası alanda aldığı ödüller ile kente yapılan ve yapılacak projeleri sunum eşliğinde anlattığı toplantının sonunda, muhtarlara hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Comments are closed.