NİZİP KARPUZATAN MESİRE ALANI ÇALIŞMASINDA SONA YAKLAŞILDI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip’in Karpuzatan Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Karpuzatan Mesire Alanı” projesi kapsamındaki çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Bölgeyi hareketlendirmek, yaşam alanları oluşturarak, cazibe merkezi haline getirilmesi için hayata geçirilen projenin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Şahin, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’dan bilgi aldı.

Şahin, incelemenin ardından  yaptığı değerlendirmede, küçükken annesiyle beraber sahreye geldiği Karpuzatan Mesire Alanı’nın çok önemli olduğunu söyledi.

Alandaki güzelliğin yaşatılması gerektiğine vurgu yapan Şahin, şöyle konuştu:

“Çünkü insanı dinlendiren şey su ve yeşil. O yüzden biz şehrimizi, bu güzel cennet ilçemizi hakkettiği yere getirebilmemiz için hafif dokunabilmemiz gerekiyordu. Biz Karpuzatan’a hafif dokunduk. Hafif dokununca bu güzellik oldu. İnşallah şimdi halkımızın ailece gelip sahre yapacağı huzurlu, mutlu mekanları artırmaya çalışacağız. Şehir insanın, insan şehrin aynasıdır. Huzurlu bir şehir istiyorsak huzurlu mekanlar oluşturmalıyız. Sağlıklı mekanlar istiyorsak, sağlıklı mekanlar oluşturmalıyız.”

Nizip Belediye Başkanı Akdoğan’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Şahin, bütün ekip arkadaşlarıyla başta Gaziantep olmak üzere Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Akdoğan da “Hayaldi gerçek oldu” diyerek, başkan Şahin’e teşekkür etti.

Comments are closed.