OĞUZELİ’NİN EN BÜYÜK PARKINI BÜYÜKŞEHİR YAPTI

| Haberler

Vatandaş odaklı çalışmalarında sınır tanımayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kent merkezindeki çalışmalarını ilçe ve beldelerde de gerçekleştiriyor.

Bu bağlamda merkez ilçelerden Oğuzeli’ne ilçenin en büyük parkını yapan Büyükşehir Belediyesi, parkın açılış için bir program düzenledi. Açılış programına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Canan Candemir Çelik, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Oğuzeli’ne daha önce Bursa’dan milletvekili arkadaşı olan Canan Candemir Çelik’in daveti üzerine geldiğini belirten Arınç, Oğuzeli insanını mert, dürüst, çalışkan olarak yorumladı. Başkan Fatma Şahin’in bakanlığındaki çalışmalarını Gaziantep’te de sürdüreceğini ve başarılı projelere imza atacağını aktaran Arınç, Fatma Şahin’in Gaziantep’e belediye başkanı olmasının büyük bir şans olduğunu kaydetti.

 

KARPUZATAN TESİSLERİ YENİLENİYOR

Her ilçenin yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını ifade eden Şahin, “Ben göreve geldikten sonra çalışma arkadaşlarıma şunu söyledim: ‘Şahinbey ve Şehitkâmil’de ne varsa aynısı diğer ilçelerimizde de olacak.’ Bunun için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 Oğuzeli insanın mert ve dürüst olduğunu aktaran Şahin, ilçenin Karpuzatan tesisi ve Nar’ı ile meşhur bir ilçe olduğunu kaydetti. Karpuzatan tesis işletmecisi ile görüştüğünü ve tesisin yenilenmesi için anlaştığını belirten Şahin, “Biz Karpuzatan tesisinin havalimanından gelenlerin muhakkak burayı görüp öyle Gaziantep’e gitmesini istiyoruz. Onun için burayı güzel bir konuma getirmek istiyoruz. Oğuzeli’nden Gaziantep’e gelen yolu 3 gidiş 3 geliş olmak üzere yeniliyoruz” şeklinde konuştu.

İlçenin merkezinde yer alan “Oğuzeli Büyükşehir Parkı” 15 bin metre kare alan üzerinde kuruldu. 8 bini yeşil alan 7 bini sert zeminden oluşan parkta, iki giriş binası, 4 çocuk oyun gurubu, 1 fitnes salonu, 1 adet futbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 1 adet spora hazırlık binası, 1 adet tuvaleti, 3 kafeterya, 2 adet 31 araçlık otopark, 100 tonluk su deposu bulunuyor. Ayrıca, peyzajı tamamlanan parka yaklaşık 400 civarında da ağaç dikildi.

Comments are closed.