PROF.DR. HATİPOĞLU, GAZİANTEPLİLERLE BULUŞTU

| Haberler

HATİPOĞLU: “DÜNYA MÜSLÜMANLARI KRİZDE, SIKINTIDA, BÖLÜK, PÖRÇÜK TALİMATLAR VAR”

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kutlu Doğum Özel Programında” Gazianteplilerle buluştu.

GAÜN Mavera ve Sanat Merkezi’nde “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve belediye yetkilileri de izledi.

Hafız Mustafa Duman’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlayan etkinlikte, Hatipoğlu, Peygamber efendimizin hayatını anlattı.

Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) yola çıktıklarıyla vefat ettiğini söyleyen Hatipoğlu, şöyle devam etti:

“Dünya Müslümanları krizde, sıkıntıda, bölük, pörçük talimatlar var. Dünyada cemaatler, gruplar,  oluşumlar var. Her bir oluşumun başında biri var. Değişik yerlerden talimatlar çıkıyor. Ve ümmet maalesef hiçbir dönemde görülmediği kadar müthiş bir krizler yaşıyor. Bir Kur’an’dan bu kadar şey oluşmaz. Çünkü Kur’an tevhidi esas alır. Fakat problem ne? Problem şu: Biz merkeze Hz. Muhammed’i koyamadık. Eğer merkeze Resullullah’ı ve onun ahlakını koysaydık, insanlara deseydik ki; ebedi önder, lider, imam Muhammed Nebi’dir. Senin cemaatinin lideri, üstadı, hocası değil. Ehl-i Sünnet yolunda olan herkes başımızın tacı..Ama uyma noktasında benim rol modelim Muhammed Mustafa’dır deseydik, İslam alemi bu krizlerin hiçbirini yaşamazdı.“

Allah ve Resulullah’a dönüş hareketi başlatılması gerektiğini vurgulayan Hatipoğlu, hadisleri yok saymanın Kur’an-ı Kerime karşı yapılan en büyük günahlardan biri olduğunu aktardı.

Gençlere seslenen Hatipoğlu, onlara, özellikle İslam müesseselerinin tümünü kuran Hz. Ömer’in devlet idaresini ve İslam’a kazandırdıklarını yeniden okumanın Hz. Peygamber’i biraz daha doğru anlama noktasında önemli olduğunu ifade etti.

Peygamber Efendimizin hayatının sürekli okunması gerektiğine dikkati çeken Hatipoğlu, “Bugün de inanıyorum gelecek yıllarda da insanlığın adını en çok duyacağı isim yine Muhammed olacaktır” dedi.

Hatipoğlu’nun duayla bitirdiği etkinliğin sonunda Şahin, Prof. Dr. Hatipoğlu ve Duman’a çiçek takdim etti.

Comments are closed.