“RAMAZAN BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİ KUVVETLE HATIRLAYACAĞIMIZ MÜSTESNA BİR AYDIR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, onbir ayın sultanı ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, ramazan ayının sabır, merhamet, kurtuluş ve arınma olduğunu belirtti.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan ramazan ayının kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“Ramazan ayı toplumumuzda yardım duygularının zirveye ulaştığı, sevgi, saygı ve merhamet duygularının hassaslaştığı manevi bir zaman dilimidir. Bu kutlu ayda inşallah sofralarımızı paylaşacağız, kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Kendimiz için istediğimizi kardeşimiz için de isteyeceğiz. ‘Ben değil, biz diyenlerin’ ayıdır ramazan. Ramazan bizi biz yapan değerleri kuvvetle hatırlayacağımız müstesna bir aydır. Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Toplum olarak bizi biz yapan toplumsal değerlerimiz ve geleneklerimiz ramazan ayında yenilenir ve kuvvetlenir.”

“Aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattığımız ramazan ayını kutluyorum” diyen Şahin, güzelliklerin ve iyiliklerin paylaşıldığı ramazan ayının İslam coğrafyasına barış, huzur, adalet ve özgürlük getirmesini temenni etti.

Comments are closed.