ŞAHİN: “BAKAN REGEV’İN ZİYARETİ BÖLGEMİZDEKİ OLUMSUZ ALGININ KALKMASI BAKIMINDAN ÖNEMLİ”

| Haberler

FIBA Avrupa Kupası son 16 tur rövanş maçında Gaziantep Basketbol Şahinbey Spor Salonunda İsrail ekibi Ironi Nahariya ile karşılaştı.

Karşılaşmayı İsrailli Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin birlikte izledi.

Karşılaşma öncesi İsrailli Bakan Regev ve Fatma Şahin sohbet etti.

İsrailli Bakan Regev’in ziyaretinin bölge ve dünya barışı için önemli olduğunu belirten Şahin, basında ve dünyada bölge hakkında kasıtlı olarak olumsuz haberlerin yapıldığını söyledi.

Bakan Regev’in ziyaretiyle bu algının değişeceğini ifade eden Şahin, “Ziyaretiniz bölgemizdeki bu olumsuz algının kalkması bakımından önemli. Gerçekleştirmiş olduğunuz bu ziyaretle bu algının kalkmasına yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim” dedi.

Regev de maçın oynanabilmesi için Türk hükümetinin göstermiş olduğu gayretlerden dolayı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Gaziantep’te gösterilen misafirperverlikten oldukça memnun kaldığını dile getiren Regev, “İsrail ve Türkiye arasında ikili ilişkiler daha iyiye gidiyor” diye konuştu.

Hayvanat Bahçesi ve Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler de İsrail’den iki tane fil getirdiklerini belirterek, Tel Aviv Hayvanat Bahçesi ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin kardeş olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve Regev birbirlerine hediye takdim ettiler.

Comments are closed.