ŞAHİN: “BAYRAMLAR PAYLAŞTIKÇA ANLAM KAZANIR, ÇOĞALIR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Hz. İbrahim ve oğlu İsmail’in teslimiyetini anlatan Kurban Bayramı’nın birliğin, beraberliğin, paylaşmanın ve infak etmenin bayramı olduğunu söyledi.

Bayramların paylaştıkça anlam kazandığını, çoğaldığını belirten Şahin, şöyle devam etti:

“Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı bu mübarek Kurban Bayramı’nda birbirimize daha bir candan sarılalım, birbirimizin yaralarını saralım, birbirimizin imdadına koşalım, sevinçte de kederde de bir olduğumuzu gösterelim.”

Şahin, hac görevini gerçekleştirmek için kutsal topraklara giden ve orada bir kaza sonucu hayatını kaybeden Müslümanlara Allah’tan rahmet diledi.

Mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi dileklerle kutlayan Şahin, şunları kaydetti:

“Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Hac vazifesini ifa etmek için mukaddes beldelerde bulunan hacılarımız başta olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin de bayramını kutluyorum. Bayramla birlikte daha çok hissettiğimiz kardeşlik ruhunun başta evlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizi, Filistin, Mısır ve Doğu Türkistan’da ki tüm kardeşlerimizi kucaklamasını temenni ediyorum.”

Comments are closed.