ŞAHİN: “BÖLGENİN KALKINMASI ADINA BİRİKİMLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ”

| Haberler

Her ay bölgenin farklı bir ilinde gerçekleştirilen Bölge Belediyeler Toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi; Şanlıurfa’ya gelen bölge belediye başkanlarından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Adıyaman Belediyesi Başkanı Hüsrev Kutlu ve Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ile başkanlık makamında bir araya geldi.

Ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin toplantı salonuna geçen belediye başkanları, bölge illerinin sorunlarını görüşerek, bölge turizminin ve ekonomisinin canlanmasına yönelik çalışmalar hakkında toplantı yaptı.

Fatma Şahin, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’nın medeniyet, kültür ve tarih şehri olduğunu söyledi.

Şanlıurfa’nın geçmişten gelen büyük bir hazinesi olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi ve ekibi ile birlikte Şanlıurfa’nın geleceğine yönelik büyük bir vizyonu var. Şanlıurfa’daki gelişimi ve dönüşümü görmüş olmaktan büyük bir keyif aldık. Bu ziyaretten dolayı memnun olduk. Bütün Belediye Başkanları olarak birlikte rahmet var diyoruz ve gücümüzü birleştiriyoruz. Bölgenin kalkınması adına birikimlerimizi paylaşıyoruz. İnşallah hem kaynak bulma konusunda hemde ortak sorunları hep birlikte çözeceğiz. İnşallah bölgemize ve Şanlıurfa’mıza hep birlikte güzel hizmetler etme konusunda gayret edeceğiz.”

Toplantıya ev sahipliği yapan Başkan Çiftçi de bölgede birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, bölgenin ortak sorunları çözeceklerini ve geleceğe yönelik çalışmalar yürüteceklerini belirtti.

Birlik ve beraberlik içerisinde bölgenin sorunlarını çözeceklerini dile getiren Çiftçi, şunları kaydetti:

“Birlikte hareket edeceğimiz gerek mülteci gerek ise turizm alanındaki projeleri görüştük. Bölgenin alt yapı, üst yapı, kırsal mahalle sorunları ve kentsel dönüşüm alanında istişareler gerçekleştirdik. Birlikte hareket etmekten bereket doğar anlayışı ile hareket ediyoruz. Gerçekten bir birimizden istifade ederek şehirlerimize ve vatandaşlarımıza ne yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Katılım gösteren bütün Belediye Başkanları arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın bu tür toplantılarımız devam edecektir.”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise toplantının verimli geçtiğini aktardı.

Gerçekleştirilen toplantının ardından belediye başkanları 12 bin yıllık tarihe sahip Göbekli Tepe’yi gezdi.

Öte yandan ziyaret kapsamında Türkiye’nin en büyük müze komplekslerinden biri olan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesine geçen başkanlar, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel birikiminin sergilendiği müzeyi de gezdi.

Comments are closed.