ŞAHİN: “BU GECE MİRAÇ, BERAAT VE BİN AYDAN HAYIRLI OLAN KADİR GECESİ’NİN MÜJDECİSİDİR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Regaib Kandili ve üç ayların başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Regaib Kandili’nin Müslümanlara Allah’ın rahmetinin bol verildiği, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek bir gece olduğunu belirtti.

Şahin, şunları kaydetti:

“Bu gece Miraç, Beraat ve bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’nin müjdecisidir. Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar insanlık için yanlış ve kusurlardan dönmeye vesile olmalıdır. Bu gece günahlardan arınmak için sunulan imkân ve fırsatları, Rabbimizin sonsuz rahmet ve mağfiretini bizlere hatırlatır. Her yıl gelen Regaib gecesi, bizlere rağbetlerimizin yalnızca Rabbimize yönelik olması gerektiğini hatırlatır. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmamızı sağlar.”

“Hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz” diyen Şahin, “Ümit ederiz ki bu mübarek gece, gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Bu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Regaib Kandili’ni en içten dileklerimle kutlar, insanlığa huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni ederim”

Comments are closed.