ŞAHİN: “ÇOCUK, AİLE VE TOPLUM ANNELERİN ELLERİNDE ŞEKİLLENİR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, köklü, güçlü, tarih, kültür ve dini değerlerimizde karşılık bulan annelerimizin en değerli varlıklar olduğunu belirtti.

“Milli, manevi değerleri ilk öğrendiğimiz yerdir ana kucağı” diyen Şahin, “Varlık sebebimiz, yüzümüze kondurulan ilk öpücük, başımızı okşayan ilk el, kulağımıza fısıldanan ilk sesin sahibi, sevginin, şefkat ve merhametin kaynağıdır annelerimiz. Hayata hayat veren, cana can katan, bizlere hayatı öğreten, bizlerin kişiliğini yoğuran, geleceğe hazırlayandır. Çocuk, aile, toplum onların ellerinde şekillenir ve biçim kazanır. Milletler onların ışıklarıyla güçleriyle aydınlanır” dedi.

Annelerin hayatını değiştirmenin çocuğu, aileyi, toplumu, Türkiye’yi değiştirmek anlamına geldiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

“Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Biz ancak ve ancak onlara layık, hayırlı birer evlat olarak onlara olan borcumuzu ödemeye çalışabiliriz. Bizler için tüm zorluklara göğüs geren, bizlere iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, güzel ahlakı öğreten, geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Hayattaki en büyük ve koşulsuz şartsız tek destekçimiz olan annelerimizi üzmeyelim. Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır.”

Annelerin, aşkın, hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin dünyadaki yansıması olduğuna yürekten inandığına vurgu yapan Şahin, bir anne ve annesine olan özlemini yüreğinde taşıyan biri olarak, bu özel ve anlamlı günde sevgili annesinin şahsında, hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle, minnetle andı.

Bütün annelerin kutsal olduğunu, anneleri, mutlu ve huzurlu bir toplumun ilerleyip, kendisi için koyduğu hedeflere ulaşabileceğini dile getiren Şahin, “Anneler umutlu ise o ülke umutlu olabilir. Evlat acısını tatmış, ‘vatan sağ olsun’ diyerek bağrına taş basmış; şehit ve gazilerimizin yürekli, cefakar analarının da ellerinden öpüyorum. Hayatın tüm güzelliklerine layık olan annelerimizin ‘Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.