ŞAHİN: “İHTİYARLIK DÖNEMİNİ İKİNCİ BAHAR HALİNE GETİRMELİYİZ”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, hayat tecrübeleriyle bizim yol göstericimiz olan aile büyüklerinin, gençler ve çocuklarla aramızdaki rehberimiz, gönül köprüsü ve gönül elçilerimiz olduğunu belirtti.

Dinimiz ve inancımızın her zaman büyüğe hürmet etmeyi, onların hayır duasını almayı gerektirdiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

“Sevgili Peygamberimizin çok güzel bir sözü var. Eğer bir evde bir yaşlı varsa, o ev bereketlenir, faziletlenir, rahmet gelir diyor. O yüzden evlerimizin, huzuru, bereketi, rahmeti için yaşlılarımız, bizim göz bebeğimiz. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlılarını baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bizler büyüklerine, anne ve babalarına hizmeti, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gösterilen gayreti, ibadet kabul eden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Yaş almak bir dağın tepesine çıkmaya benzer. Zirveye çıkmak zor ve zahmetlidir ama zirveye doğru atılan her adım bakış açısının ve ufkunun daha da genişlemesine vesile olur.”

Yaşlılarımıza mutlu ve huzurlu bir hayat sağlamanın en önemli görevimiz olduğunu vurgulayan Şahin, büyükler için ihtiyarlık döneminin bir çile ve sıkıntı dönemi olmaktan çıkartılıp, ikinci bir bahar haline getirilmesinin hepimizin öncelikli hedefi olması gerektiğinin altını çizdi.

“Çocuklarımızın da bu hasletlerle yetiştirilmesi, yaşlıya saygının genç nesillere öğretilmesi, milletimizi güçlü kılan aile yapımızın korunması büyük önem taşımaktadır” diyen Şahin, “Yaşlılar haftasında, varlıklarıyla bizleri güçlendiren tüm yaşlılarımıza saygılarımı ve sevgilerimi sunarak, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

Comments are closed.