ŞAHİN: “KANDİLLER KOMŞULUK, AKRABALIK, KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA DUYGULARINI ARTIRAN ÇOK ÖZEL GECELERDİR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Regaib Kandili ve üç ayların başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Regaib Kandili’nin Müslümanlara Allah’ın rahmetinin bol verildiği, yapılan dua ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek bir gece olduğunu belirtti.

Bu mübarek gecenin gelecek adına yeniden bir uyanışa vesile olması temennisinde bulunan Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu mübarek gece ve onu izleyen aylar insanlık için yanlış ve kusurlardan dönmeye vesile olmalıdır. Bu gece günahlardan arınmak için sunulan imkan ve fırsatları, Rabbimizin sonsuz rahmet ve mağfiretini bizlere hatırlatır. Her yıl gelen Regaib gecesi, bizlere rağbetlerimizin yalnızca Rabbimize yönelik olması gerektiğini hatırlatır. Birbirimize sevgi ve saygı ile yaklaşmamızı sağlar. Hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz.”

Kandillerin insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve  dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel geceler olduğunu aktaran Şahin, tüm İslam aleminin Regaib Kandili’ni kutlayarak, insanlığa huzur, barış ve hayırlar getirmesini diledi.

Comments are closed.