ŞAHİN, NİZİPLİLERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı dolayısıyla Nizip’te iftar yemeği düzenledi.

Nizip İlçe Stadyumu’ndaki iftar yemeğine katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, masaları tek tek gezerek vatandaşların ramazanını kutladı.

Vatandaşlarla sohbet eden Şahin, onların sorun ve sıkıntılarını da dinledi. Sohbetin ardından ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı.

AYKUT PAYAM KONSER VERDİ

Büyükşehir Belediyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Ramazan Etkinlikleri” programı kapsamında ise Tasavvuf Sanatçısı Aykut Payam konser verdi.

Ramazan ayı boyunca etkinliklerin devam edeceği İstasyon Parkı’ndaki konsere vatandaşlar ilgi gösterdi. Sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel ilahi ve tasavvuf müziği eserleriyle kendisini izlemeye gelen vatandaşlara güzel bir gece yaşattı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen konser programı öncesinde Hacivat-Karagöz gölge oyunları ve semazen gösterileri yapıldı.

Öte yandan sokak gösterilerinde çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesinin gösterimi Araban ilçesinde ve Anneler Parkı içinde yapıldı. Gösterilerde çocuklara Hacivat–Karagöz gölge oyunları sahneleniyor.

Comments are closed.