ŞAHİN: “ÖĞRETMENLERİMİZ BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE GELECEĞE IŞIK TUTMAKTADIR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Türkiye’nin her anlamda büyük başarılara imza attığını belirterek, bilgi edinme ve öğrenme arzusunun var olduğumuz günden beri en temel ihtiyaçlardan biri olduğunu söyledi.

Milletçe elde edilen bu başarıda yurdun dört bir yanında fedakarca hizmet eden öğretmenlerin emeğinin yadsınamaz olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:

“Donanımlı öğretmenlerimizin ellerinde yetişen çocuklarımız sizlerin sayesinde Yeni Türkiye’yi inşa edecektir. ‘insanı yücelt ki devlet yüceltsin’ anlayışını benimsemiş olarak insana yapılan her türlü yatırımı önemsiyoruz. Ve en büyük yatırımı eğitime yaptık. İnşallah, Türkiye’nin dört bir yanında bir eğitim seferberliği içerisinde bu yatırımlar devam edecek.”

“Kendilerine emanet edilen çocuklarımızı ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gerekli bilgi donanımını sağlayan yol göstericilerimiz, daha güzel bir dünya hedefiyle iyi insan olmak yolunda onlara erdem kazandırarak yarınlar için en önemli yatırımı yaparlar” diyen Şahin, çağdaşlaşma yolunda Cumhuriyetimizin ihtiyacı olan ‘fikri hür’, ‘vicdanı hür’, ‘irfanı hür’ nesilleri yetiştiren öğretmenlerin büyük bir özveriyle geleceğe ışık tuttuğunu aktardı.

Başöğretmen Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenleri şükran ve rahmetle anan Şahin, daha aydınlık yarınlara bizleri taşıyan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Comments are closed.