ŞAHİN: “PEYGAMBER EFENDİMİZİN GÜZEL AHLAKI MODERN ZAMANIN HASTALIĞINA DERMAN OLACAKTIR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, güzel ahlakın örneği, barış ve sevgi öğretisinin taşıyıcısı Peygamber efendimizin hayatının daha iyi öğrenilmesi gerektiğini belirtti.

Yüce Allah’ın ve bütün Müslüman aleminin sevgilisi Hz. Muhammed’i bu anlamlı günde anmak ve onun bütün güzelliklerini mümin kardeşlerimizle paylaşmanın büyük bir onur olduğunu vurgulayan Şahin, adalet içinde kardeşçe paylaşma, barış içinde bir arada yaşama özlemlerinin her zamankinden daha fazla öne çıktığı günümüzde efendimizin doğru anlamanın önemli olduğunu dile getirdi.

“Zulme uğramamak ve zulüm yapanlardan olmamak için sevgili Peygamberimizi iyi tanımalı ve tanıtmalıyız” diyen Şahin, şunları kaydetti:

“O’nun güzel ahlakı, herkesi kucaklayan sevgisi bugün, herkesi ‘ötekileştirmeye’ çalışan modern zamanın hastalığına derman olacaktır. Ötekini kabullenme ve onunla beraber yaşayan, kendi hayatı için diğerinin yaşam hakkını elinden almayan, hukuka ve ahlaka riayet ederek birlikte yaşamayı başarabilen toplumların inşasının yolu efendimizden, O’nun barış, huzur ve kardeşlik yolundan geçmektedir. Özellikle gençlerimizin O’nu doğru tanımaları, yaşamaları, ahlakını özümsemeleri, yeniden huzur ve barışı tesis edicileri olmalarını, gönülleri şefkatle, merhametle ıslah ederken, şehirleri de huzur ve barış şehirlerine dönüştürmelerini sağlayacaktır. Tıpkı ecdadımızın daha önce yaptığı gibi. Bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel günlerin getirdiği maneviyatın, hissiyatın, huzurun ülkemize, gönül coğrafyamıza, tüm dünyaya ve insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini yürekten diliyorum.”

Comments are closed.