ŞAHİN:” TÜRKİYE ÜZERİNE HESAPLARI OLANLAR BİLSİN Kİ, ÇANAKKALE 101 YIL ÖNCE GEÇİLMEMİŞTİR, BUGÜN DE YARIN DA GEÇİLEMEYECEKTİR”

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şahin, mesajında, hür ve bağımsız yaşama kararlılığımızın en veciz örneklerinin sergilendiği Çanakkale Zaferi’nin eşsiz bir kahramanlık  destanı olduğunu belirtti.

Birlik ve beraberlik içinde omuz omuza mücadele eden Mehmetçiklerin, “Çanakkale Geçilmez” nidasıyla tarihin akışını değiştirdiğine, tarihe yeni bir yön tayin ettiğine vurgu yapan Şahin, şöyle devam etti:

“Bu gurur gününde fedakarlık ve feragat timsali şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Aziz milletimiz varlığına yönelen tehditler karşısında daima birlik ve beraberlik içinde hareket etmiş, vatanını canı pahasına korumasını bilmiştir. Üzerinde yaşadığımız topraklar, vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehit ve gazi olan isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegane varlığımızdır. Onlar, onurlu duruşları ve insanüstü mücadeleleriyle hürriyetimizin ve istiklalimizin ölümsüz sembolleri olmuşlardır. Bu yüksek manevi ruh ve milli şuur, milletimizin ve ordumuzun tarih boyunca güçlü orduları dize getirmesini mümkün kılmıştır.”

“Bugün artık masum sivillere uzanan o karanlık eller bilmelidir ki; aynı masallarla büyümüş, aynı ninnilerle uyumuş bir ulusun evlatları birbirine asla düşman olmayacak, et tırnaktan ayrılmayacaktır. Bunun en güzel örneğini bölücü terör örgütünün çağrılarını ve her türlü tahriklerini cevapsız bırakarak devletimizin güvenlik güçlerinin karşısına çıkmayan bölge halkı vermiştir” diyen Şahin, birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeden içimizdeki ve dışımızdaki düşmanların oyunlarını bertaraf edersek ülkemize kasteden kirli itifakların bozulmaya mahkum olacağını vurguladı.

101 yıl önce en modern silahların teslim alamadığı Türkiye’yi bugün de hiçbir fitne girişimi, ahlaksız saldırı, namert taarruzun da teslim alamayacağına dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

”Türkiye üzerine hesapları olanlar bilsin ki, Çanakkale 101 yıl önce geçilmemiştir, bugün de yarın da geçilemeyecektir. Milletimizin imanı ve kardeşliği, Çanakkale ruhunun çiğnenmesine asla müsaade etmeyecektir. Çünkü 101 yıl önce olduğu gibi, bugün ve gelecekte de; vatanı için kanını dökecek yiğit de giden canının arkasından ‘Vatan Sağ Olsun’ diyecek yürek de bitmez bizde… Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferimizin 101’inci yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tarih boyunca vatanı, devleti, bayrağı için canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi, bugünleri bize armağan eden kahramanlarımızı ve teröre kurban verdiğimiz vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, barış ve kardeşliğin daim olduğu günler diliyorum.”

Comments are closed.