ŞEHİDİN EMANETİNE FATMA ŞAHİN SAHİP ÇIKTI

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin şehidin hayalini gerçekleştirdi. Şahin, 23 Ocak’ta Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Nizipli Üsteğmen Uğur Taşçı’nın babasına hediye etmek için satın aldığı evi restore edemeden şehit düşmüştü. Şahin, o evi restore ettirerek şehidin ailesine teslim edecek.

Adeta harabe durumdaki tarihi evi restore ettirerek babasına hediye etmek isteyen Şahin, şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın hayalini gerçeğe dönüştürerek şehidin emanetine sahip çıktı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Üsteğmen Uğur Taşçı’nın, ailesinin bir süre önce Nizip ilçesindeki sattığı evi yeniden satın aldığı ve tadilattan geçirdikten sonra babasına hediye etmeyi planladığı öğrenilmişti. Bunun üzerine konuya el atan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip’teki Fevkani Mahallesi’nde bulunan tarihi evin tüm restorasyon masraflarını üstlendi ve derhal evin tadilatını başlattı. Tadilat aşamasında bire bir Nizip’e giderek çalışmaları da inceleyen Fatma Şahin, adeta harabe haldeki evi şehidin hayalindeki bakımlı bir ev haline getirdi. Restorasyonu biten tarihi ev önümüzdeki günlerde Fatma Şahin’in de katılımı ile Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın babasına teslim edilecek.

Şehit Üsteğmen’in aynı zamanda doğup büyüdüğü ev olan Nizip’in Fevkani Mahalesi’nde bulunan tarihi evin uzun zaman önce şehidin babası tarafından bir başkasına satıldığı ortaya çıkmıştı. Babasının maddi imkansızlıklardan dolayı sattığı ve kendisinin doğup büyüdüğü evin satılmasına gönlü razı olmayan Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, yaklaşık 1 yıl önce bu evi babasının sattığı kişilerden yeniden satın aldı. Babasından bu durumu gizlediği ve evi tamamen restore ettirdikten sonra tarihi evi babasına hediye edeceği öğrenilen Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı, 23 Ocak’ta Cizre’de şehit olunca hayalleri de yarım kaldı. Ancak bu durumu öğrenen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehidin hayallerinin gerçeğe dönüştürülmesi için düğmeye bastı ve o tarihi evi restore ettirdi.

Comments are closed.