ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNDEN ŞAHİN’E ZİYARET

| Haberler

Gaziantep’teki şehit ve gazi dernek temsilcileri “Gaziler Haftası” dolayısıyla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Şahin, ziyarette, şehit ve gazi derneklerinin sivil toplum kuruluşları altında bir ve beraber olmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin çok hassas bir dönemde geçtiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“Hep birlikte bunu yaşıyoruz. Bizi biz yapan değerler, aynı bayrak, aynı ezan, aynı vatan, bu bir ve beraber olma duygusu da bu bölgede her zaman için bedeli ağır olmuştur. Ya insanlarımız canının vermiş ya sağlığından olmuştur ve ailesini her yönden etkilemiştir. Dolayısıyla bizim bu noktada hem bunlar olmasın şehitlerimiz gelmesin, gazilerimiz sağlığını kaybetmesin, bundan sonraki hayatında mağdur olmasın diye Çözüm Süreci’nde çok yoğun bir gayret sarfettik. Ben yine bu dönemin çok geçici olduğunu, inşallah alınacak kararlarla yine aynı şekilde bunun tamamlanacağına bütün yüreğimle inanıyorum.”

Devletin şefkat elinin her zaman herkesin üzerinde olacağını belirten Şahin, şehitlerin, gazilerin mağdur olmadığı bir Türkiye inşasında hep birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Şehitleri rahmetle anan Şahin, tüm gazilerin “Gaziler Haftasını” kutladı.

Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter de Şahin’in milletvekilliği ve bakanlık döneminde de şehit ve gazi yakınlarına her zaman sahip çıktığını ve çıkmayada devam ettiğini dile getirerek, teşekkür etti.

Ziyarete, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanlığından temsilciler, Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul, Yetim Derneği Merkez Şube Başkanı Mehmet İnce ve Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul, Yetim Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hasan Basri Yılmaz katıldı.

Comments are closed.