TÜSİAD HEYETİNDEN FATMA ŞAHİN’E ZİYARET

| Haberler

ŞAHİN: “ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİLERİ KALKINMANIN PARÇASI YAPMALIYIZ”

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.

Bu ayın yönetim kurulu toplantısını Gaziantep’te gerçekleştiren TÜSİAD heyeti, kentteki temasları kapsamında Şahin’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Şahin, ziyarette, Suriyeli sığınmacılarla ilgili çalışmalara TÜSİAD’ın da katkıda bulunmasını istedi.

Gaziantep’te 350 bin kayıtlı Suriyeli sığınmacı bulunduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Bu konuda orta ve uzun vadeli yeni bir yönetim anlayışı belirlememiz gerek. Ülkemizdeki Suriyelileri kalkınmanın parçası yapmak, sistemin içine almak için çaba gösteriyoruz. Aralarında kendilerini çok iyi yetiştirenler, çok iyi Arapça ve İngilizce konuşanlar var. Bunlarla yeni bir kalkınma modeli oluşturmamız gerekiyor. TÜSİAD olarak sizin de ana gündeminize bu konuyu alıp, birlikte koordinasyonu nasıl sağlarız diye bakmamız gerekiyor.”

Symes da yönetim kurulunu zaman zaman İstanbul dışında topladıklarını ve bu ayki toplantıyı da Türk sanayisinin önemli merkezlerinden Gaziantep’te gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bölgedeki iş dünyası temsilcileriyle de bir araya geleceklerini, sanayideki sıkıntıları dinleyerek görüş alışverişinde bulunacaklarını bildiren Symes, TÜSİAD Gençlik Platformu’nda da gençlerle buluşacaklarını kaydetti.

Comments are closed.