Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

| Haberler

Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Savaşı’nın sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde milli birlik ve milli egemenliğin somut tecellisi olmuştur. Bu meclis yorgun düşmüş bir milleti yeniden umutlandırmış ve bu umut tohumu kazanılan tam bağımsızlık ile çiçek açmıştır.

Umuda ve zafere yolculuk olan TBMM’nin açılışının gerçekleştiği gün ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından umudumuz, geleceğimiz çocuklarımıza armağan edilmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır. Ve her yıl dünya çocuklarının barış ve kardeşlik duyguları ile bir araya gelmelerine vesile olmaktadır.

Dünya barışını, adaleti, hoşgörüyü tesis edecek çocuklarımıza yapacağımız yatırımın önemini ve onlara duyduğumuz güvenin ne denli doğru olduğunu bugün bir kez daha anladım. Kısa süreliğine koltuğumu devrettiğim Zelal Beçet, sorduğu akılcı sorular ve yerinde talepleri ile geleceğimizin emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Comments are closed.