Yeşilantep Projesi İle Şehirgösteren Mahallesi Yeşile Boyandı

| Haberler

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak kent merkezinde başlattığımız ağaçlandırma çalışması ile Gaziantep Valiliği, Hayırsever Özhelvacı Aiesi iş birliğinde Şehirgösteren Mahallesinde, Yeşilantep Projesi kapsamında 3 bin 500 metrekare alana ağaç dikim töreni gerçekleştirdik.

 “Yeşil Şehirler Huzurlu Nesiller” sloganıyla yürüttüğümüz organizasyonda 40 etaplık ağaçlandırma çalışması kapsamında Şehitkamil ilçesine bağlı Şehirgösteren Mahallesi’nde meşe, ıhlamur, sedir, çınar, salkım, söğüt gibi özel türlerden oluşan ağaçlandırma alanı oluşturduk.

ARTIK BU MESELE YEŞİL NE KADAR GÜZEL DURUYOR MESELESİNDEN ÇIKTI

Hayat geçip gidiyor arkada ne bıraktığınız çok önemli. Bugün bu koru ile yüzlerce dikili ağaç ve binlerce, milyonlarca doğa ailenin üzerine olacak. Bu: Gaziantep Modeli. Bu çalışmayı iyi ki başlatmışız. Biz iklim master planı başlattık. Bunu ilk başlatan belediyelerden bir tanesi olduk. Ölçtük havayı kirletiyor nasıl temizleyeceğiz, toprak kirleniyor toprağı kirlettiğimizde ne olacak. Suyu kirletiyoruz. Su hayattır onsuz olmaz. Ama su yok. Böyle bir küresel ısınmayla karşı karşıyayız. Artık bu mesele yeşil ne kadar güzel duruyor meselesinden çıktı. Torunlarımıza bırakacağımız dünya kalmayacak.

HERKES EKSİN BİÇSİN İSTİYORUZ

Bu süreçte halkımızın desteği çok önemli. Bizim artık bir metrekare alanı nadasa bırakma lüksümüz yok. O yüzden biz yaklaşık 120 milyonluk çiftçi kart dağıttık. Herkes eksin biçsin istiyoruz. Burada büyük bir koordinasyon var ama daha önemlisi halkın bu işe katılımı. Ama Özhelvacı alesinin bugün burada olması, diğer aileler de diyor ‘Başkanım bende yapmak istiyorum’. Her seferinde üç dört aile daha geliyor. Tam modelimiz bu, aile konuşmaya başladığı zaman biz bu işi başaracağız. Şehri yeşile boyayacağız ve dünyayı cennet yapacağız. Gaziantep yapar.

Gaziantep Valiliği tarafından başlatılan “Yeşil Antep” Projesi kapsamında ve Büyükşehir Belediyemizin “Yeşil Şehirler Huzurlu Nesiller” sloganıyla ortak yürüttüğü projeyle bugüne kadar 241 bin 407 metre kare alan tamamlanarak toplamda 12 bin 447 ağaç dikimi yaptık.

Ayrıntı için tıklayınız.

Comments are closed.