Yükselen Gaziantep

| Haberler

Tarihi boyunca ticaret ve kültür şehri olan Gaziantep, geçmişinden aldığı güç ile geleceğe yürüyor. Zengin kültürel mirası, sanayisi, ekonomisi, tarımı, el sanatları gibi birbirinden zengin değerlere sahip Gazi şehrimiz, sahip olduğu tüm kimliklerin yanına yenilerini ekleyerek yükselişini sürdürüyor.

Gaziantep’te göreve başladığımızdan beri sosyal ve kültürel belediyecilik, gönül belediyeciliği yapıyoruz. İnsan hayatına dokunan projelerimiz ile halkımızın yaşam kalitesini hep bir üst seviyeye taşımak için gayret ediyoruz. Örneğin müze sayımızı 23’e çıkardık ve ziyaretçi sayımız da 2 milyon 500 bini geçti. “Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı” dedik, “Uzaklarda Arama” dedik, 1 milyon 500 bini aşkın ziyaretçiyi şehrimizde ağırladık. Zengin mutfağımızı tanıtma çabalarımız sonucu UNESCO Gastronomi Şehri olarak dünyaya Gaziantep ismini duyurmayı başardık.

Önümüzdeki yerel seçimlerde halkımızın yeniden teveccüh etmesi halinde daha da azimli ve kararlı olarak yolumuza devam edeceğiz. Ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine katma değer sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız.

 

 

Comments are closed.